ΟΣΚΑΡ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΗΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΓΕΛ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ !!!

Ξέφρενο γλέντι στήθηκε στον προαύλιο χώρο του ΓΕΛ Βασιλικού την Παρασκευή 15/ 3/2024 από τους/τις μαθητές/-τριες που θέλησαν να τηρήσουν τις παραδόσεις, τα ήθη και έθιμα των ημερών. Η περίοδος της αποκριάς θεωρείται κατεξοχήν περίοδος εκτόνωσης κατά την οποία ο άνθρωπος ξεφεύγει από την καθημερινότητά του και εξωτερικεύει τα πάθη του με τη βοήθεια της μεταμφίεσης. Σ' αυτό το πνεύμα οι μαθητές και οι μαθήτριες του ΓΕΛ Βασιλικού αφέθηκαν σε ένα άνευ προηγουμένου ρεσιτάλ ερμηνείας των ευφάνταστων και πρωτότυπων μεταμφιέσεών τους, χόρεψαν, γέλασαν, ξεφάντωσαν, έβγαλαν φωτογραφίες και κέρδισαν τις εντυπώσεις με την ευρηματικότητά τους.

Μαζί τους και οι καθηγητές τους που κινήθηκαν σε ρυθμούς καρναβαλιού και διασκέδασαν με θετική διάθεση, κέφι, χαρά και ενθουσιασμό, όπως τουλάχιστον αποτυπώνεται και στις φωτογραφίες που ακολουθούν.

Καλή σαρακοστή και του χρόνου με υγεία !!