ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ "Μητροπολίτη Χαλκίδος Ιστιαίας και Βορείων Σποράδων Χρυσοστόμου Β"

Η Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας είναι χωρητικότητας 200 ατόμων περίπου, επαρκώς φωτιζόμενη και εξοπλισμένη με καλής ποιότητας ηχοσυστήματα, ενώ υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης μηχανών προβολής. Στην αίθουσα εκδηλώσεων πραγματοποιούνται οι γιορτές και οι εκδηλώσεις των μαθητών, τα συμβούλια των γονέων καθώς και οι ομιλίες του διευθυντή σε μαθητές και γονείς, οι εκλογές των μαθητών κ.ά.
Επίσης, στην προσπάθεια ανοίγματος του σχολείου μας προς την κοινωνία, η αίθουσα εκδηλώσεων παραχωρείται στους πολιτιστικούς συλλόγους της περιοχής καθώς και στα σχολεία πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της πόλης μας για την πραγματοποίηση δικών τους εκδηλώσεων.
Στη νέα Σχολική Χρονιά, θα επιδιώξουμε εκτός από τα παραπάνω, η αίθουσα αυτή να γίνει πόλος συγκέντρωσης γονέων κηδεμόνων και μαθητών, που θα μπορούν να πραγματοποιούν ή να παρακολουθούν εκδηλώσεις χορού, κινηματογράφου ή θεάτρου, που θα συνδέσουν το σχολείο με τον πολιτισμό και την κοινωνία.