Πρωτιά στο ΓΕΛ Βασιλικού!!

Την πρώτη θέση στην Εύβοια στο άλμα εις ύψος κοριτσιών κατέκτησε επάξια την Παρασκευή 29/3/2024 η μαθήτρια της Β Λυκείου Γκάρα Κερασία κάνοντας περήφανους τους γονείς της αλλά και το σχολείο της. Με δικαιολογημένη την υπερηφάνεια και το χαμόγελο στα χείλη της ποζάρει ευτυχισμένη στο φακό που την αποθανάτισε με το χρυσό μετάλλιο να αστράφτει στο λαιμό της.

Η Γκάρα Κερασία μια άριστη μαθήτρια, ένας εξαίρετος χαρακτήρας αγωνίστηκε στον στίβο κατά την πρώτη φάση των  σχολικών αγώνων που διεξήχθησαν στο Δημοτικό στάδιο Χαλκίδας και ανέβηκε στο πιο ψηλό βάθρο. Προκρίθηκε στην δεύτερη φάση που θα διεξαχθεί στην Αθήνα σύντομα.Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά να εντάξουν τον αθλητισμό στη ζωή τους, να απολαμβάνουν τη χαρά της άσκησης και να έχουν πάντα επιτυχίες στον στίβο της ζωής.

Θερμά συγχαρητήρια Κερασία!!!