ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ

Το Σχολείο μας αποτελείται από ένα κεντρικό κτίριο, του οποίου η κατασκευή ολοκληρώθηκε το 2005, και μια προσθήκη 8 καινούργιων αιθουσών οι οποίες παραδόθηκαν  τον Ιανουάριο του 2012.Στο κεντρικό κτίριο βρίσκονται: στο ισόγειο το γραφείο των καθηγητών, του διευθυντή των υποδιευθυντών, αίθουσες για το σύλλογο γονέων και το μαθητικό συμβούλιο.
Επίσης, στεγάζονται η αίθουσα εκδηλώσεων, η αίθουσα της βιβλιοθήκης και προβολών,μια αίθουσα διδασκαλίας, ενώ ένα γυμναστήριο εξοπλισμένο με κάποια όργανα γυμναστικής (προσφορές του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων ή και ιδιωτών τα περισσότερα) βρίσκεται στον υπόγειο χώρο.Στον όροφο υπάρχουν δέκα αίθουσες διδασκαλίας, τα εργαστήρια Πληροφορικής και Φυσικών Επιστημών.
Στο προαύλιο του σχολείου λειτουργεί αυτή τη στιγμή μόνο ένα γήπεδο βόλεϊ,  ενα γήπεδο μπάσκετ, ενώ ευελπιστούμε να δημιουργηθεί σταδιακά και ένας εκτεταμένος χώρος πρασίνου με πολλά δέντρα τόσο κατά μήκος της περίφραξης όσο και μέσα στην αυλή μπροστά από το νέο διδακτίριο.